В посібнику “Англійська мова. Перше занурення”, як ви пам’ятаєте, є чаттінг. Почитаємо.
Ніна, 45 років:
– Дійшла я простого висновку: головне, через що в мене проблеми з англійською – я і українською мовою не дуже правильно розмовляю. Тішить, що я не одна така. Що таке підмет і присудок ще пам’ятаю, а ось в обставинах і доповненнях вже плутаюсь.
Вікторія, 17 років:
– Мені з труднощами дуже допомагають Шпаргалки. Якщо починаю лінуватися та проводжу вправу через онлайн-перекладач – одразу вилазить багато помилок!
Сергій, 34 роки:
– Я вообще не ожидал такого количества правил. Они никогда не заканчиваются! А исключения? Зачем вообще все эти сложности, если я хочу всего лишь вести переговоры с партнерами по бизнесу? Когда я начинал заниматься, то восхищался порядком в английском языке. Где порядок? Между прочим, иногда объяснения Дениса откровенно притянуты за уши…
Ніна:
– Наприклад?
Сергій:
– Ну, я сейчас уже не вспомню…
Вікторія:
– Не помічала такого. Я навпаки, кожен урок закидаю Дениса питаннями не по темі. І дізналася багато нового понад програму.
Петро:
– Починаю підозрювати, що життя – це все, що відбувається між заняттями англійською!
Ніна:
– Так дивно, ніколи б не подумала, що і часи плутатиму! Але куди не кинься – скрізь потрібна англійська… Може й кинула б уже, але треба хоч щось знати, хоч щось сказати – робота така. От думаю: продовжувати чи досить? Слова вивчила, може й вистачить. Петро, що ви скажете?
Петро:
– В мене в запасі 1,5 роки. Для мене тут все ясно, питання вчити – не вчити не стоїть. Стояло питання – як вчити? Ви не уявляєте собі, як я намучився з вивченням англійської раніше! Розповісти?
Сергій:
– Да уж, если кто-нибудь, когда-нибудь скажет мне, что выучить английский язык легко или попытается продать какие-то курсы и приложения под этим соусом – огрею битой! Не знаю, Петр, как вы учили, но я перепроверяю объяснения Дениса в интернете. Смотрю YouTube-каналы некоторых носителей языка. Стоит признать, что он оказывается прав – и честно говоря, временами меня это раздражает.
Вікторія:
– Сергію, ось вам не догодиш… Уявіть собі, що когось дратує, що ви розмовляєте російською мовою.
Ніна:
– До речі, пані та панове, ми почали займатися на курсі English Search Quest 1 приблизно в один час, давайте зустрінемось, запросимо Дениса!
Сергій:
– Кстати, я уверен, что даже если Денис не придет, в разгар встречи выйдет официант и скажет: «А теперь подарок от заведения – тесты по-английски!»
Петро:
– Сергію, може, тости? Чи ви боїтеся?
Сергій:
– Не боюсь, просто думал выучить английский за 6 месяцев, но теперь понимаю, что это невозможно. Постоянно представляю, каким идиотом, помимо всего, я буду выглядеть, разговаривая с носителями языка…
Вікторія:
– Сергію, так користуйтесь онлайн-перекладачами. Що ви так мучаєтеся. Ліза з блату рекомендує вас спікером на конференцію «Fuckup Nights». Я продовжу навчання за програмою “Англійська за підпискою”. Звичайно, я вже можу порозумітися англійською, але до fluently ще далеко.
Ніна:
– То я що, даремно намагалася? Хотіла надіти яскраво-червону помаду та улюблені духи, перезнайомитися з усіма! Звичайно, я ще й прийменники плутаю, і артиклі, і займенники, і навіть Петю з Сергієм. Потрібно провести роботу над помилками, але так хотілося посидіти…
Петро:
– Я теж продовжу удосконалювати англійську в форматі підписки. Хочу до автоматизму закріпити порядок слів у всіх часах, конструкціях, питаннях, запереченнях, твердженнях. А модальні елементи – взагалі темний ліс. Хоча я розумію, що до чого, але говорити – не носом повертати.
Вікторія:
– Згодна з вами, Петре. Мені хочеться вільно висловлювати свої емоції англійською та розуміти нюанси спілкування. І ще – мені тест складати.
Сергій:
– Постоянно приходится думать, что хочешь сказать, думать, что говоришь, думать о том, что сказал… Чувствую себя человеком, который не читая, поставил галочку под условиями пользовательского соглашения. Хочу говорить, и говорить грамотно. Напрягает отсутствие конечной точки процесса обучения…
Всі (різною мірою цензурності):
– Сергію, вибирати, коли ставити крапку – тільки вам.
“Англійська мова. Перше занурення”, Денис Третьяков (с). Посібник з англійської мови за системою English Search Quest
***
Познайомтесь з героями ближче і послухайте, які питання вони задають Денису Третьякову в епізодах багатосерійного фільму в буквах, що розповідає про персонажів навчального ситкому “Англійська мова. Перше занурення”.
Попередні епізоди:
- Епізод №1, Ніна: Soup І Soap – не одне й теж саме
- Епізод № 2, Сергій: I have a bear
- Епізод № 3, Петро: Full, a fool
- Епізод №4, Вікторія: I do undersyand
- Епізод №5, Ніна vc Ніна: Я плутаю процес і стан, врятуйте!
***
Більше англійської граматики в спілкуванні з героями посібника “Англійська мова. Перше занурення”.
Дізнайтесь більше про навчальні програми DenEdSy:
- Start-up touch – підготовчий курс з англійської мови для початківців,
- English Search Quest 1 – акцент на граматику, лексику і правильне говоріння,
- English Search Quest 2 – акцент на зняття блоку, розвиток навичок грамотного говоріння та навчання думати англійською мовою.
- Англійська за підпискою – розвиває / підтримує навички вільного емоційно-насиченого говоріння англійською мовою.