Обізнаний

МІСТЕЧКО СТУПІДОНІЯ №5. Ніна vc Ніна: я плутаю процес і стан. Врятуйте!

06.05.2024
  • Задати питання

Що власне таке педагогіка? У чому сенс навчання і вчення? Як мені здається, викладання – щоденна і щохвилинна війна зі сформованими стереотипами, штампами, “бракованими” навичками. У кожного в голові свої скелети, які нам близькі, ми з ними вже зріднилися і не хочемо розлучатися.

Талановитому вчителю залишається тільки обманним шляхом витравити всі ці погані звички, навчити того, чого не можна навчити, впихнути те, чого не можна впихнути…

Ніна:

— Не виходить відрізнити теперішнє від минулого і від майбутнього навіть рідною мовою. Може підкажете що?

Д.Т.:

— )))) Таке трапляється! Подумки підставляйте у фразу “завжди” (теперішнє), “вчора” (минуле), “завтра” (майбутнє). Те, що підійде і дасть вам щастя! Я (завжди) сміюся. Я (вчора) сміялася. Я (завтра) посміюся.

Ніна:

— Я плутаю процес і стан. Врятуйте!?

Д.Т.:

— І правильно робите, Ніно! Тому що, з погляду англомовних, це одне й те саме. І в тому, і в іншому випадку основною дією виступає форма be, з тією лише різницею, що під час розміщення в стан до неї Ви “пришиваєте” прикметник або дієприкметник завершеного виду (I am noble. He is bored). А для характеристики безперервного процесу Вам потрібен дієприслівник незавершеного виду – We are playing. Тільки, Ніно… Я Вас не впізнаю – Ви забігаєте вперед! Stop it!

Ніна:

— Як зрозуміти, в процесі діюча особа чи здійснює точкову дію?

Д.Т.:

— Та хто ж його знає! Запитайте. How often do you do it? А якщо серйозно, бог із ним, із дійовою особою. Розберіться в собі й у тому, що хочете сказати. Що для Вас, Ніно, важливо? Якщо безперервність – процес, якщо регулярність або одноразовість – крапка. Англійська мова дає інструменти, Ви ці інструменти використовуєте. Для себе. А дійова особа сама Вам розповість, у чому вона там перебуває.

Чи завжди виходить позбавити людину нав’язливих стереотипів? У половині випадків – так. В інших доводиться здатися, оскільки у студента просто немає внутрішньої мотивації що-небудь у собі змінити.

***

Містечко СТУПІДОНІЯ – багатосерійний фільм у буквах, що розповідає про персонажів навчального ситкому Дениса Третьякова “Англійська мова. Перше занурення”.

Попередні епізоди:

***

Більше англійської граматики в спілкуванні з героями посібника “Англійська мова. Перше занурення”.

Дізнайтесь більше про навчальні програми DenEdSy: 

  • Start-up touch – підготовчий курс з англійської мови для початківців,
  • English Search Quest 1 – акцент на граматику, лексику і правильне говоріння,
  • English Search Quest 2 – акцент на зняття блоку, розвиток навичок грамотного говоріння та навчання думати англійською мовою.
Назад до статей

Відправити заявку на навчання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.

Задати питання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.