Обізнаний

English. The 1st sinking: CHATTING

04.12.2023
  • Задати питання

В книзі English. The 1st sinking є розділ, який подобається абсолютно всім. І тим, хто займається самостійно і тим, хто вчиться на курсі English Searh Quest 1.

Цей розділ має назву Chatting. В ньому студенти звертаються до Дениса Третьякова із запитаннями.

Chatting

Вікторія, 17 років: Вибачте, знову «Друзі». I had my nails done yesterday. Це ж просто жах якийсь! Чому просто не сказати: I did my nails yesterday?

Денис Третьяков: Коли дію виконує хтось за нас або для нас, використовується конструкція have something done. Як правило, може йтися про надання будь-яких послуг і в тих випадках, коли потрібно підкреслити, що ми палець об палець не вдарили для здійснення цієї самої дії. Речення з цією конструкцією будуються наступним чином: підмет + have (has, had, will have) + доповнення + дієслово в 3-й формі.

  • His parents will build a tree house. – Його батьки збудують будиночок на дереві. (Бідний тато. Самому доведеться ризикувати життям заради улюбленого чада…)
  • They will have their tree house built. – Їм збудують будиночок на дереві. (Це вже краще. Життя тата явно у безпеці…)

English Search Quest, chatting, Viktoria

Вікторія. Позитивна, розумна, вдумлива. Вміє аналізувати. Ставить цікаві запитання. Хоче знати більше, ніж дає програма English Search Quest. Швидко схоплює. Доброзичлива. Видно, що їй цікава не лише формальна англійська мова, а й емоційний та культурний аспект.

Вікторія: тьюторе, я тут кіно дивлюся одне. Так от там іноді прогресив використовують зі словом constantly. Відчуваю, що це не помилка, але не розумію, чому поєднується регулярність та безперервність. Як таке може бути?

Д.Т: Молодець! Уважна. Використання constantly або always у поєднанні з процесом явно демонструє невдоволення чи роздратування:

  • You are always leaving your coffee mug in the sink. – Ти завжди залишаєш свою чашку для кави у раковині. Дія відбувається регулярно, однак той, хто говорить, незадоволений цією ситуацією.

Почуття потрібно демонструвати, навіть якщо вони негативні. Шкідливо все тримати у собі.

Вікторія: Перший тип умовних речень я зрозуміла – в основному ставимо will, у придатковому його позбуваємося. Тоді що ж це таке? Не розумію – це сьогодення чи майбутнє? If you don’t eat for a long time, you become hungry.

Д. Т.: Вічко, це ж англійська! Якщо є перший тип, то має бути і нульовий. (У другий і третій, сподіваюся, ми поки що не поліземо.) Zero Conditional описує не припущення, а очевидні події, засновані на логіці, здоровому глузді. Нехай все це і відноситься до майбутнього, але навіщо will, коли все зрозуміло?

  • If you don’t eat for a long time, you become hungry. – Якщо ти довго не їстимеш, ти зголоднієш.
  • If you are not constantly thinking a few steps ahead, you are going to suffer. – Якщо ти постійно не думатимеш на кілька ходів вперед, ти страждатимеш.

Вікторія: Я знову накопала якусь незрозумілу штуку: I’ve been working, so I’m worn out. Що це? І перфект, і прогресив одночасно?

Д.Т.: А я все чекаю, коли хтось зрозуміє, що є точкові дії, значить є і результат точкової дії – готова пара часів, є процес, отже має бути і результат процесу – тільки в цій парі не вистачає другого елемента. Принаймні я хотів схалтурити та приховати від вас цю інформацію. Дякую, Віко! Спокій мені тільки сниться.)

***

Більше англійської граматики в спілкуванні з героями посібника “Англійська мова. Перше занурення”:

 

Назад до статей

Відправити заявку на навчання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.

Задати питання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.