Обізнаний

Англійська граматика: ланцюжки іменників. Порядок слів

23.11.2023
  • Задати питання

Ланцюжки іменників… Що ми вже вміємо?

Привчили себе не смикати іменник, якщо воно нам раптом знадобилося в ролі означення, не додавати літери, не ставити в множину, взагалі не робити з ним нічого (!)

Тепер завдання складніше – ставити слова в правильному порядку.

Перша ситуація – коли кілька іменників виступають як визначення для одного головного (останнього в ланцюжку) слова. У такому разі вони розставляються за тим самим правилом, що діє для порядку прикметників, тобто «думка – розмір – якість – вік – форма – колір – походження – матеріал – призначення».

  • Glass water filter – скляний фільтр для води.

Англійська граматика - порядок іменників

Друга ситуація – коли іменники виступають як визначення для різних слів. Готове словосполучення у разі може бути визначенням іншого іменника. Тут просто вмикаємо логіку.

  • Radio signal strength – сила радіосигналу. Radio є визначенням для signal, а словосполучення radio signal — визначення для strength.

Самі переконайтеся, що від порядку слів у ланцюжку залежить сенс сказаної фрази:

  • surface cooling – cooling surface
  • call program – program call
  • bank credit – credit bank
  • business world – world business
  • world market – market world

Відчуваєте різницю?

 

У вивченні англійської завжди одне й те саме. Як тільки починаєш думати, що чомусь навчився, прилітає якийсь Третьяков і радісно повідомляє, що все, що говорилося раніше про ланцюжки іменників, працює не завжди і не в усіх контекстах. Упс…
Денис Третьяков

Засновник DenEdSy

Іноді замість іменника потрібно використовувати відповідний за змістом прикметник, що існує в англійській мові. Наприклад, можна сказати paper doll – паперова лялька, але ніхто не говорить wood doll – дерев’яна лялька, оскільки визначення “дерев’яний” в англійській мові звучить як wooden.

А тому напрошується висновок, що мертві знання без практики, без великого (не менше 8000 слів) активного словника не працюють. Розгляньте запропоновані приклади і переконайтеся в тому, що англійська – одна з найдавніших і найскладніших мов, і вивчити її нахрапом за пару місяців не вдасться.

***

Читайте більше:

 

Назад до статей

Відправити заявку на навчання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.

Задати питання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.