Обізнаний

A LITTLE BIT OF STUFF. SKILL 1: Активні дії та дії-стани

13.02.2024
  • Задати питання

Привіт. Чесно кажучи, я зовсім не хотів розповідати про третій посібник тому, що він надто вузько спрямований.

Книга Англійська мова. Третє занурення створена для тих, хто втомився вчити правила, думає, що всі їх вивчив. Але, так і не заговорив. Вона представляє систему конструкторів найбільш розмовних і часто використовуваних фраз.

 

Ні, це не ідіоми або ще якась нісенітниця.

Річ у тім, що саме англійську мову легко порівняти з конструктором LEGO. Спробуйте тиркнути фігурки, які одна одній не підходять. Вийшло? Ось і я про те. Йдеться про 60 табличних схем, що включають близько 1500 сучасних мовних одиниць.

Зрозуміло, в рамках блога я не зможу показати всю структуру і досконалість англійського речення. Для цього і створювалась третя книга. Тому покажу те, що вважаю найбільш затребуваним.

Основним завданням педагога є формування правильних навичок. І це ні для кого не секрет. Той факт, що система середньої освіти і основна частина комерційної пост-шкільної освіти з цим завданням не справляються, може злегка шокувати.

Я не розповідатиму про причини цього неприємного явища – нехай розбираються професори. Метою цієї історії (дуууже-дуже довгої, слід зазначити) є переформатування хибної навички на істинну. Кожна серія буде присвячена одному “скілу”. Підемо від елементарного до просунутого.

SKILL 1: Активні дії та дії-стани

Перша хибна навичка – після дійової особи на автоматі спрацьовує дія: I am, you are… Воно так не працює. Важливо прийняти рішення до початку говоріння, що я роблю або хто / який я. Тому логічніше робити паузу одразу за підметом за схемою:

  • Я… (Який? / Хто? – ніякий, я зовсім не це хочу сказати, мені не потрібне дієслово “є, існую”, мені потрібна активна дія)… працюю. I work.
  • Теж саме відбувається у зворотному напрямку. Якщо я нічого не роблю, то мозок на автоматі має видавати мій стан – я хто?, не так – я є хто?I am a teacher.

Саме тому так важливо чітко розуміти, яку саме частину мови ви завчили – дієслово, прикметник чи іменник. Присудок може бути тільки один, і без нього теж неможливо. Afraid – це що? Дієслово чи прикметник? Прикметник. Тому I am afraid. А що робити з enjoy? Дієслово. Тому I enjoy.

Щось мене понесло. Професійна деформація. Наступного разу питальні конструкції. Бувайте.

Оригінал: Денис Третьяков, “English. The 3-d sinking / Англійська мова . Третє занурення”. Видавництво “СМ”, ISBN: 978-617-95133-6-7.
Всі права захищені©.

***

Дізнайтесь більше про програми DenEdSy: 

  • Start-up touch – підготовчий курс з англійської мови для початківців,
  • English Search Quest 1 – акцент на граматику, лексику і правильне говоріння,
  • English Search Quest 2 – акцент на зняття блоку, розвиток навичок грамотного говоріння та навчання думати англійською мовою.
Назад до статей

Відправити заявку на навчання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.

Задати питання

Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.