Need
Ми досягли апогею ввічливості. Спробуємо повністю відійти від обов’язку. Чудовою заміною для перелічених в минулій статті модальних елементів може стати need. Ви запитаєте, до чого тут це? Адже “потребую” і “повинен” – зовсім не одне й те саме.
Я відповім – хто сказав, що need не можна сприймати в ширшому сенсі? Наприклад, “тобі потрібно…”. При цьому ми демонструємо, що це не мені потрібно, а тобі самому, тобто ти цього потребуєш.
Не забуваємо про те, що цей модальний елемент не є дієсловом, тому частка to після нього не потрібна. Ну а якщо додали, то й сказали “ти потребуєш” замість “тобі потрібно”.
Де і як ми можемо застосувати need:
- You need wear glasses. – Тобі потрібно носити окуляри. Насправді тут все гранично просто, не забудьте позбутися частки to.
Should
Цей модальний елемент взагалі мало відповідає слову “повинен”. Швидше вже “слід”.
Він не тисне, не вимагає, а демонструє вашу особисту думку з приводу якихось бажаних дій. Як на нього слід реагувати? Ні, не відповідати “мені видніше” або “йди до біса”.
Бажано “ймовірно, ви абсолютно праві, проте я не бачу доцільності в цій дії”.
Вловлюєте? Should - це "повинен", побудований за всіма законами толерантності. Битва поглядів, так би мовити. Як не бути ввічливим і додати дещицю погрози у свою пораду можна прочитати в останньому пункті. Тільки воно вам потрібне?
Де і як ми можемо застосувати should:
- Для теперішнього чи майбутнього порада виглядає абсолютно однаково. You should keep it a secret. – Тобі слід тримати це в секреті (взагалі). / Тобі слід тримати це в секреті (завтра).
- Однак, якщо нам необхідно підкреслити, що дія відноситься до теперішнього моменту, інфінітив доведеться злегка підкоригувати. You should be keeping it a secret. – Тобі слід тримати це в секреті (зараз).
- У цій конструкції з’являється елемент погрози, щось на кшталт “зробиш, інакше отримаєш по голові”. You’d better keep it a secret. – Краще б ти тримав це в секреті.
Ought to
Можливо, ви про такий навіть і не чули. Але він є. Просто трохи застарів. Демонструє авторитетність. Ні, радше, авторитарність.
Саме тому в сучасній англійській мові майже не використовується. Але вам же треба знати, куди відправити людину, яка звернулася до вас із подібними “примхами”, чи не так?
Ну а якщо ви все ж таки зважилися застосувати його, робіть це грамотно – не забувайте приєднувати другу дію через частку to.
Де і як ми можемо почути ought to:
- Занудним голосом повідомляється, що так роблять усі, тож і ви повинні. Everyone ought to wear a helmet. – Зазвичай слід носити захисний шолом.
- Можна й безпосередньо звернутися до другої особи, повчальний тон зберігається. You ought to wear a helmet. – Тобі слід носити захисний шолом.
©Денис Третьяков, посібник «Англійська мова. Четверте занурення» Виплеснути емоції. Глава 2. Всі права захищені.
***
Як висловлювати емоції англійською мовою:
- попередня глава – Повинність: must, to have to, to be to
- наступна глава – Дозвіл: may, can
Дізнайтесь більше про навчальні програми DenEdSy:
- Start-up touch – підготовчий курс з англійської мови для початківців,
- English Search Quest 1 – акцент на граматику, лексику і правильне говоріння,
- English Search Quest 2 – акцент на зняття блоку, розвиток навичок грамотного говоріння та навчання думати англійською мовою.
- Англійська за підпискою – розвиває / підтримує навички вільного емоційно-насиченого говоріння англійською мовою.