На жаль, наша система освіти від самого початку позиціонує себе як структура, що не дає жодних гарантій. Тож у студента виникає інформаційний голод, викликаний страхом втрати дорогоцінного часу.
Денис Третьяков
Засновник DenEdSy, Україна
Іноді на моєму шляху зустрічаються студенти, які наполегливо допитуються, за якою методикою я викладаю, хочуть бачити систему DenEdSy в препарованому вигляді, як у кунсткамері.
Зрозуміло, за можливості я відповідаю, проте подумки завжди задаюся питанням: “На прийомі у стоматолога відбувається те ж саме? Чому ми медицину вважаємо складною наукою, тому навіть не намагаємося зрозуміти процес, а задовольняємося результатом? Чому педагогіка сприймається як щось “ні про що”, щось доступне будь-якому неспеціалісту? Чому під час вибору системи навчання люди зазвичай орієнтовані не на результат, а на процес?”
Скажу чесно, я розумію мотиви цих людей – вони свято вірять у те, що якщо їм “накидають” багато незрозумілих термінів, це дасть чітке уявлення про компетентність педагога.
На жаль, наша система освіти від самого початку позиціонує себе як структура, що не дає жодних гарантій, тож у студента/учня виникає інформаційний голод, викликаний страхом втрати дорогоцінного часу.
Тому розумних незрозумілих термінів не буде (пам’ятаємо про складну медицину і “просту” педагогіку). Більш детального опису методики викладання, ніж в офіційних Правилах навчання та Специфікаціях по кожному курсу – не буде. Що буде? Аналогія з тим, що зрозуміло кожному – з процесом вивчення рідної мови від народження до дорослого життя. І – гарантований результат навчання на кожному з етапів.
Приступимо.
A baby
Малюк 2-3 років, що чую, те й повторюю. Кострубато, невміло, зате дуже мило. За цей період життя відповідає курс Start-up touch.
- Мінімальна тривалість – 5 місяців.
- Гарантований результат – перехід на наступний рівень без вхідного тестування.
- Володіння англійською мовою немає, проте уявлення про неї – досить чітке.
- Підходить тим, хто починає з “нуля”.
A kid
Малюк росте і йому вже 4-5 років. На цьому етапі відбувається формування базової грамотності (потрібно говорити не “швах”, а “птах”). Цей період життя на совісті курсу English Search Quest 1.
- Мінімальна тривалість – 1 рік.
- Студент припускається багато граматичних помилок, на яких, власне кажучи, і вчиться.
- Гарантований результат – повільне грамотне говоріння без прив’язки до якихось тем, формування здатності говорити не тільки “хочу вино котлета”, а й навичок розповідного мовлення та ведення діалогу.
A child
Дитині вже 6-9 років, молодший шкільний вік. Змушують багато говорити, що приносить свої результати – словниковий запас стає багатим і, що найголовніше, активним. Вундеркінди можуть потрапити на курс English Search Quest 2, оминувши попередній ступінь (вхідне тестування).
- Мінімальна тривалість – 1 рік.
- На цьому етапі нічого не записуємо (нехай цим займається штучний інтелект), тільки говоримо, говоримо про все на світі й ні про що одночасно.
- Гарантований результат – швидке грамотне мовлення без прив’язки до тем.
A teenager
Eже практично й не дитина, підліток 10-13 років. Мова набуває образності та емоційного забарвлення. Курс English Search Quest 3 (у розробці). Тут ми починаємо думати англійською, не прив’язуємо рідну мову до норм іноземної. Занурюємося у світ інфінітива, герундія, модальних елементів.
- Мінімальна тривалість прогнозується на рівні 6-7 місяців.
- Вступ після закінчення ESQ 1 or ESQ 2.
- Гарантований результат – швидке емоційне грамотне говоріння.
Almost an adult
Готуємося до випускного балу. Усе, що нам залишилося зробити – позбутися неприємного акценту. Курс English Search Quest 4 (у розробці). Ламаємо мовленнєвий апарат, добиваємося ідеального звучання кожного звуку, формуємо нову інтонацію.
- Мінімальна тривалість – до 1 року (повірте, позбутися акценту – та ще праця).
- Вступ після закінчення будь-якого з курсів, починаючи з ESQ 1.
- Гарантований результат – швидке, емоційне, грамотне говоріння без слов’янського акценту.
***
English Search Quest – система глибокого вивчення англійської мови для дорослих, створена Денисом Третьяковим, автором посібників “Англійська мова. Перше, Друге та Третє занурення”.